Posadzki przemysłowe są wyjątkowo wytrzymałe i odporne na obciążenia oraz temperaturę. Mają wiele właściwości, dzięki którym doskonale sprawdzają się w zakładach oraz halach przemysłowych. Są szczelne, antypoślizgowe i odporne na odkształcenia. W niewielkim stopniu wchłaniają tłuszcze oraz chemikalia, a na dodatek łatwo można je utrzymać w czystości. Posadzki przemysłowe mają wiele warstw, a jedną z nich jest posadzka betonowa, wykonywana również przez naszą firmę.

Posadzki przemysłowe znajdują zastosowanie również w parkingach podziemnych, magazynach, garażach, szpitalach i innych instytucjach medycznych, a nawet budynkach mieszkalnych. To doskonałe rozwiązanie tam, gdzie potrzebna jest trwałość i odporność na czynniki zewnętrzne, takie jak uderzenia czy wysoka temperatura.

Zobacz również: Posadzki wykonane miksokretem

Jak robione są posadzki przemysłowe?

Najbardziej popularną metodą wykonania posadzki przemysłowej jest utwardzenie betonowej warstwy suchą posypką mineralną. Skład posypki mineralnej decyduje o trwałości i wytrzymałości posadzki przemysłowej. W jej skład najczęściej wchodzą żywice, cement i kruszywo. Odpowiednio dobrana posypka sprawia, że po wyschnięciu posadzka ściśle łączy się z podłożem. Jest to metoda cienkowarstwowego, powierzchniowego utwardzania posadzki.

Istnieje również metoda utwardzania posadzki przemysłowej na drodze posypywania mokrej warstwy betonu mokrą posypką mineralną. Można również wysypać mokrą posypkę na wyschniętą, betonową posadzkę. W naszej firmie dysponujemy sprzętem umożliwiającym transport ciężarowy surowców niezbędnych do wylania posadzki przemysłowej, w tym kruszywa i piasku.